
LiveBlogging: Lansarea iPhone 6 | Apple Event incepe destul de ciudat, pentru ca Apple a blocat accestul pentru Chrome la livestream, sunt curios de reactia Google in sensul asta. Nu a inceput chiar cel mai bine, pentru ca deja streaming-ul a avut probleme cu sunetul.
Pe internet a aparut o versiune de streaming prin VLC dupa ce s-a inchis practic site-ul Apple pentru utilizatorii de Windows si Linux. Surpriza nu a mai fost surpriza, telefonul arata exact ca in imaginile scapate pe internet de ceva timp.
Tim Cook anunta iPhone 6 si iPhone 6+, iPhone 6 are un ecran de 4,7 inch. iPhone 6+ are cu 185% mai multi pixeli decat iPhone 5S.
// < 
Tot la vechiul meu telefon raman pentru ca au preturi foarte mari cele din noua generatie :)). Cat o sa coste si IPhoneul asta 4000-5000 lei, sa fim seriosi oamenii de rand cu salariu pana in 2000 lei nu isi permit asa ceva.
Ba sa stii ca isi permit, fac rata la banca imprumuta 10.000 de lei si iau 2 bucatii :))
O fi el frumos mare si foarte bun dar daca nu am bani sa il cumpar degeaba
Oricum in Romania o sa fie exagerare cu pretul, cel de 128 GB cred ca o sa fie peste 4000 lei.